WDZIĘCZNOŚĆ

utworzone przez | 0 komentarzy

Za co jestem wdzięczna koronawirusowi?

Za to, że pozwolił mi na zintensyfikowanie moich działań. Wcześniejsza wolność rozleniwiała mnie trochę i powodowała, że częściej bywałam poza domem. Oczywiście z różnym efektem. Były pogaduchy przy ladzie, stanie w korkach i zakupy produktów zupełnie niepotrzebnych. Ten stan rzeczy mnie zdyscyplinował, dzięki czemu siła mojego myślenia i działania stała się jednością.

Za to, że spędzam z mężem więcej czasu, niż kiedykolwiek wcześniej. Co dziwne, nie kłócimy się w ogóle. Zawsze wydawało mi się, że potrzebna jest nam rozłąka właśnie do tego, żebyśmy za sobą zatęsknili, jednak okazuje się, że nie od tego zależy zgoda między ludźmi. Myślę, że kluczem do sukcesu jest wzajemne szanowanie własnych zobowiązań i podejmowanie się odpowiedzialności po równo, w porozumieniu. Całe szczęście, że możemy też zejść sobie z oczu pomimo siedzenia w jednym domu. To zapewnienie sobie prywatności jest dla mnie filarem, aby rosnąć. Nie mogę się skupić, gdy ktoś plecie nieprzerwanie, nie mogę zasnąć, gdy gra telewizor. Więc dajemy sobie swobodę ruchu. Ewentualny kontakt jest wtedy, gdy przynoszę świeżo zaparzoną herbatę i stawiam na biurko Barta. Bez słowa, za to z czułym spojrzeniem.

Za moje długie włosy, które dawno już bym podcięła, gdybym tylko mogła. A tak, cieszę się ich naturalnością i wciąż dobrą kondycją. Za dni bez makijażu, dzięki którym moja skóra oddycha i wchałania bez oporów szystko, co najlepsze.

Za to, że patrzę jak czereśnia z dnia na dzień staje się coraz cięższa od kwiatów, a śliwka pokrywa się bordową zielenią, zastępując delikatny róż wiosennych kwiatów. Każdego dnia w nocy odsłuchuję chóru wytrawnych śpiewaków. Patrzę, jak siedmioro młodych kosów, jeszcze szaroburych i okrąglutkich w swych kształtach, zbiera skarby ziemi. Synogarlice pokonują ten sam lot początkowo na gałąź czereśni, a stamtąd na brzeg oczka z wodą. Nie odlatują od razu. Popatrzą na mnie, zdziwią się moją obecnością i odlecą dokładnie pokonując ten sam szlak: na znaną gałąź czereśni i dalej.

Za to, że zdałam sobie sprawę, że moje życie jest prawdziwym skarbem. Losem wygranym na loterii, gdzie wśród ciszy i zieleni mogę grać w rytmie wszechświata, synchronizując z nim własny oddech i przepływ krwi w żyłach. Być może to dlatego, że jeszcze niedawno było szaro i ciemno, więc to powołanie do życia wszystkiego wokół daje tyle energii. Możliwe. Ale wiem też, że dzięki koronawirusowi zrozumiałam, że nic nie trwa wiecznie. To co żyje, umrzeć musi. Trzeba więc żyć jak najpiękniej.

bezpłatna konsultacja

30 – 40 min

bezpłatna konsultacja

analiza i raport twojego cv

Facebook Like Box

Cresta Social Messenger
sztuka słuchania e-book

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka Słuchania"

i doskonal swoje umiejętności słuchania w życiu zawodowym i prywatnym.

Przejdź teraz do skrzynki @ i potwierdź swój zaspis.

e-book czy [przywództwa można się nauczyć

Odbierz w prezencie e-book "Czy przywództwa można się nauczyć"

i zobacz, czy masz predyspozycje do bycia liderem.

Sprawdź swoją skrzynkę @ i potwierdź adres e-mail.

e-book sztuka uczenia się

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka uczenia się"

i sprawdź co możesz zrobić, aby uczyć się skuteczniej.

Aby pobrać e-booka, otwórz teraz skrzynkę @ i potwierdź swój zapis.

Podaj swoje imię i adres email, by jako pierwszy otrzymać najświeższe informacje o kursie "Rekrutuj wartości i kompetencje"

Zapisując się na tę listę wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera jrs-szkolenia. W każdej chwili możesz się z niego wypisać.

Przejdź teraz do skrzynki pocztowej i potwierdź swój adres email.

ZAPIS NA LISTĘ OSÓB ZAINTERESOWANYCH SZKOLENIEM "PIERWSZE 3 MIESIĄCE PRACY NA STANOWISKU MANAGERA"

Zdobądź pewność w roli lidera: inspiruj, motywuj, zarządzaj.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

Cele-Zadania-Mierniki.

Darmowy dostęp do webinaru szkoleniowego, który pomoże Ci w budowie celów dla podległego zespołu i ich skutecznej realizacji.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój udział w webinarze.

DIAGNOZA POTENCJAŁU

Zdobądź pewność w roli lidera. Poznaj swoje silne strony. Odkryj swój talent. I wykorzystaj potencjał, jakim dysponujesz.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

ANALIZA I RAPORT TWOJEGO CV

Skorzystaj z darmowej konsultacji już dziś.

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.

DARMOWA KONSULTACJA KARIERY

Budowanie kariery - Twoja gra o jutro

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.