ODRODZENIE

utworzone przez | 0 komentarzy

Drugi maja. Dzień mojego odrodzenia. Dokładnie dwadzieścia cztery lata temu urodził się Karol, mój pierwszy jedyny Syn. Początek i koniec. Drugi maja to dzień Jego urodzin, a moje odrodzenie. Jakby część mnie narodziła się ponownie, w maleńkiej osobie Karolka vel Oskara. Dziś po dwudziestu czterech latach siedzę sama w Jego pokoju, stukam w tę klawiaturę, wychwalając dzień, który zmienił mnie na zawsze.

Niesamowite jest to, że towarzyszą mi te same emocje, które towarzyszyły mi również wtedy. Poczucie wszechpełnego spełnienia, ulgi w wyczekiwaniu, ale też obietnic, że zawsze będę, zawsze zrobię, zawsze dam to, co najlepsze. 

Czy spełniłam swoje postanowienia? Chyba bardziej czuję żal do siebie, niż poczucie  wypełnienia roli. Wiele rzeczy zrobiłam dobrze, ale również wiele źle. Wiele z nich nie powinny się wydarzyć, a mimo wzystko zdarzyły się i – wiem – mają swoje uzasadnienie. 

Chyba najtrudniej mi jest kochać z zaufaniem w Niego samego. Przed wieloma rzeczami chciałabym przestrzec, wielu chciałabym oszczędzić, choć jednocześnie wiem przecież, że tę drogę musisz przejść Synu sam. Stoję z boku i patrzę jak obserwator, jednocześnie kochając bez ingerencji, wyczekując i modląc się, żebyś usłał Twoje życie różami. Płatkami róż. 

Niosę Ci tort. Na torcie płoną świeczki, jest ich dwadzieścia cztery. Nie, nie zdmuchuj ich jeszcze, najpierw życzenie. Już? To teraz możesz zdmuchnąć. Najlepiej wszystkie na raz. Niech się spełni.

Pamiętaj, że zmysły są ograniczeniem. Ufaj im, ale wiedz, że oprócz nich również można kochać i doświadczać miłości. Nie musisz mnie widzieć, słyszeć, dotykać, żeby mnie kochać i doświadczać mojej miłości. Miłość znosi wszelkie granice, zmysłowe też. Miłość sięga dalej.

Życzę Ci, abyś wypełnił swoje życie misją, którą kiedyś odnajdziesz. Abyś pamiętał, że tak, jak rodzisz się sam, tak też kiedyś narodzisz się ponownie, przez potocznie zwaną śmierć. Ta śmierć, to odrodzenie, nigdy w to nie wątp. Każdy z nas kiedyś zmieni postać, tak jak drzewo, które najpierw daje cień łące i łaknie wody, a później zdobi wnętrze gabinetu, przybierając postać krzesła, kredensu, półki. 

Ja zawsze będę Twoim cieniem, oddechem, śladem na trawie, dzięki Tobie, ciału z ciała. Kocham Ci jak stąd do księżyca, jak łąkę pełną kwiatów. Ty jesteś sensem mojego życia. Kocham Cię, mama. 

bezpłatna konsultacja

30 – 40 min

bezpłatna konsultacja

analiza i raport twojego cv

Facebook Like Box

Cresta Social Messenger
sztuka słuchania e-book

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka Słuchania"

i doskonal swoje umiejętności słuchania w życiu zawodowym i prywatnym.

Przejdź teraz do skrzynki @ i potwierdź swój zaspis.

e-book czy [przywództwa można się nauczyć

Odbierz w prezencie e-book "Czy przywództwa można się nauczyć"

i zobacz, czy masz predyspozycje do bycia liderem.

Sprawdź swoją skrzynkę @ i potwierdź adres e-mail.

e-book sztuka uczenia się

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka uczenia się"

i sprawdź co możesz zrobić, aby uczyć się skuteczniej.

Aby pobrać e-booka, otwórz teraz skrzynkę @ i potwierdź swój zapis.

Podaj swoje imię i adres email, by jako pierwszy otrzymać najświeższe informacje o kursie "Rekrutuj wartości i kompetencje"

Zapisując się na tę listę wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera jrs-szkolenia. W każdej chwili możesz się z niego wypisać.

Przejdź teraz do skrzynki pocztowej i potwierdź swój adres email.

ZAPIS NA LISTĘ OSÓB ZAINTERESOWANYCH SZKOLENIEM "PIERWSZE 3 MIESIĄCE PRACY NA STANOWISKU MANAGERA"

Zdobądź pewność w roli lidera: inspiruj, motywuj, zarządzaj.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

Cele-Zadania-Mierniki.

Darmowy dostęp do webinaru szkoleniowego, który pomoże Ci w budowie celów dla podległego zespołu i ich skutecznej realizacji.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój udział w webinarze.

DIAGNOZA POTENCJAŁU

Zdobądź pewność w roli lidera. Poznaj swoje silne strony. Odkryj swój talent. I wykorzystaj potencjał, jakim dysponujesz.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

ANALIZA I RAPORT TWOJEGO CV

Skorzystaj z darmowej konsultacji już dziś.

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.

DARMOWA KONSULTACJA KARIERY

Budowanie kariery - Twoja gra o jutro

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.