MELDUNKI Z FRONTU FAUNY I FLORY

utworzone przez | 0 komentarzy

Rano na gałązkach ozdobnej śliwki, jeszcze wczoraj pokrytej cudownie pachnącymi kwiatami, udającymi japońską wiśnię, pojawił się ciężki, mokry śnieg, szczelnie przykrywając ślady wiosny.  Ptaki również zamarły. Siedziały nieruchomo na gałęziach, od czasu do czasu otrzepując się z zimnych, mokrych, zbitych płatów śniegu. Bajkowy pejzaż, zupełnie odmienny od tego, do którego już przyzwyczaiły się moje oczy w ostatnich tygodniach. Śniegu nie widziałam od lat. Omijał mój dom i mnie samą, jakby wziął sobie do serca, że wolę słońce. Dziś przeprosiłam w myślach niebo, a uśmiech utrzymywał mi się na ustach za każdym razem, gdy wyjrzałam przez okno.

Jest moją ucieczką, od niepewnej przyszłości i bolesnej przeszłości, to magiczne „teraz”. Kiedy znajduję się w tym stanie, nagle wszystkie moje problemy znikają, a w tej konkretnej chwili jest błogość, w której chcę pozostać na zawsze. Snucie jakichkolwiek planów wydaje się irracjonalne, jakby nie na miejscu, kiedy właśnie teraz smugą szarości unosi się pachnący żywicą dym z kadzidełka. Kiedy głowa pęka od nadmiaru myśli, dobrze jest schować się w tym miejscu, w którym odzyskuję równowagę psychiczną. Lekcją przetrwania jest zdrowie psychiczne, a podstawą zdrowia psychicznego jest uważność. Wiem, że to ona pozwoliła pokonać ludziom w historii największe masakry. W ślad za uważnością idzie również świadomość, że wszystko kiedyś przeminie.

Lekcję uważności odrobiłam wtedy, kiedy zetknęłam się z bólem. Bez bólu mogą nam umknąć prawdziwe cuda, które dzieją się na każdym kroku. To, jak pada światło i odbija na ścianie rozedrgane liście bluszcza, jest przedziwną ucieczką od udręki i schronieniem przed niechcianym. Nagrodą za uważność jest wyzdrowienie. Może najpierw będzie to uleczenie konkretnego bólu, jak rozstanie z kochankiem albo utrata pracy, ale później jest to uleczenie czegoś głębszego, co stanowi podłoże każdego bólu: samotności. Wtedy znika nuda i potrzeba wypełniania każdej chwili działaniem. Cisza zaczyna grać cudowną melodię i w jednej chwili potrafię zregenerować swoje ciało i pozbyć się zmęczenia.

Właśnie w takich chwilach, kiedy nie myślę na siłę, przychodzą mi na myśl najlepsze pomysły. Niby wcale ich nie zapraszam, a przychodzą bez zaproszenia. Zupełnie tak, jak z tą opowieścią o trzymaniu w dłoni monety i zaciskaniu pięści, żeby moneta nie upadła na ziemię. Musisz utrzymać uścisk, aby nie spowodować rozluźnienie palców. Inaczej moneta wymknie Ci się i potoczy w nieznane. A wystarczy inaczej, wystarczy zmienić kierunek. Obróć pięść i zwolnij uścisk, trzymając monetę na środku dłoni. Nie zaciskasz pięści, bo nie musisz, a pomimo to moneta pozostaje w Twoim posiadaniu. Wystarczy zmienić kierunek.

Dlatego też zmień kierunek, kiedy masz słabszy dzień. Rozluźnij pięść, kiedy sytuacja wymknie Ci się spod kontroli. Porzuć rozgrzebywanie przeszłości i usłysz wszystkie głosy, jakie dobiegają Twoich uszu. Zapomnij o planach na przyszłość i spójrz w niebo, podnieś wzrok. Tak rzadko w nie patrzymy…

bezpłatna konsultacja

30 – 40 min

bezpłatna konsultacja

analiza i raport twojego cv

Facebook Like Box

Cresta Social Messenger
sztuka słuchania e-book

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka Słuchania"

i doskonal swoje umiejętności słuchania w życiu zawodowym i prywatnym.

Przejdź teraz do skrzynki @ i potwierdź swój zaspis.

e-book czy [przywództwa można się nauczyć

Odbierz w prezencie e-book "Czy przywództwa można się nauczyć"

i zobacz, czy masz predyspozycje do bycia liderem.

Sprawdź swoją skrzynkę @ i potwierdź adres e-mail.

e-book sztuka uczenia się

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka uczenia się"

i sprawdź co możesz zrobić, aby uczyć się skuteczniej.

Aby pobrać e-booka, otwórz teraz skrzynkę @ i potwierdź swój zapis.

Podaj swoje imię i adres email, by jako pierwszy otrzymać najświeższe informacje o kursie "Rekrutuj wartości i kompetencje"

Zapisując się na tę listę wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera jrs-szkolenia. W każdej chwili możesz się z niego wypisać.

Przejdź teraz do skrzynki pocztowej i potwierdź swój adres email.

ZAPIS NA LISTĘ OSÓB ZAINTERESOWANYCH SZKOLENIEM "PIERWSZE 3 MIESIĄCE PRACY NA STANOWISKU MANAGERA"

Zdobądź pewność w roli lidera: inspiruj, motywuj, zarządzaj.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

Cele-Zadania-Mierniki.

Darmowy dostęp do webinaru szkoleniowego, który pomoże Ci w budowie celów dla podległego zespołu i ich skutecznej realizacji.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój udział w webinarze.

DIAGNOZA POTENCJAŁU

Zdobądź pewność w roli lidera. Poznaj swoje silne strony. Odkryj swój talent. I wykorzystaj potencjał, jakim dysponujesz.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

ANALIZA I RAPORT TWOJEGO CV

Skorzystaj z darmowej konsultacji już dziś.

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.

DARMOWA KONSULTACJA KARIERY

Budowanie kariery - Twoja gra o jutro

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.