KWARANTANNA

utworzone przez | 0 komentarzy

W „kwarantannie” jestem od blisko trzech lat. Trzy lata temu wyścig z lotniska wprost na salę konferencyjną i z powrotem został przerwany brutalną decyzją lekarza o braku zdolności do wykonywania pracy. Bezdyskusyjnie. Trzy lata temu ze świata wiecznego przepakowywania walizki weszłam w świat dudniącej echem ciszy, łez, niepokoju i lęku o jutro. Trzy lata temu zapomniałam o ego i własnych potrzebach kompulsywnego kupowania. Od trzech lat nie wspieram finansowo mojej mamy, choć tego bardzo potrzebuje. Ostatnie trzy lata mojego życia to etap nauki pokory i akceptacji rzeczywistości, któremu towarzyszyły różne fazy, wzloty i bolesne upadki.

Czas, w którym moje życie zwolniło do zera uważam za bezcenny pod każdym względem. Trudno było mi zmierzyć się z bezczynnością, której bałam się najbardziej. Bezczynność bowiem prowadzi do bezużyteczności, bezużyteczność do zniknięcia z powierzchni ziemi, a to uczucie jak cień podążało za mną. Musiałam na nowo wypracować nawyki, które wypełniały mój czas. Jak jest to trudne – każdy teraz to widzi. Badałam swój każdy ruch, aby nie dać się pochłonąć serialom na netflixie i przełączaniu programów w telewizji. Bo jakość ma znaczenie. Czym karmisz swój umysł każdego dnia, do tego on przywyka.

Mój syn Karol, który dziś jest w Anglii i próbuje bezskutecznie podjąć pracę, był odbiorcą słów:

– Jeśli nie czytasz Synu, zanika Twoja umiejętność czytania. Jeśli przestajesz myśleć, zanika umiejętność myślenia. Jeśli szukasz jedynie łatwych rozwiązań w życiu, zanika twoja odporność na to, co niezależne jest od ciebie. Pamiętaj o tym.

I pojechał. Było to w pierwszych dniach marca, a od tamtej chwili słyszę jedynie jego głos w słuchawce.

Dziś to, czego doświadczałam trzy lata temu, dotyka większość z nas. Wiedzę, jak ludzi boi się, co będzie jutro. Pamiętam też jak sama czekałam na diagnozę, której nie było przez okres półtora roku. Praktycznie wyrok zapadł gdzieś na konsylium zwołanym przez lekarzy, jednak potwierdzenia brakowało. Poetycko brzmiąca insulinoma z czasem okazała się nadzieją, gdy tylko została przeze mnie oswojona, ale wciąż jej nie było… Nie ma jej do dziś, nie ma też diagnozy. Życie w lęku zmieniłam na życie tu i teraz. Być może dlatego, że trzyletnia separacja od pędzącego świata przygotowała mnie na życie w dobie koronawirusa.

Mam trzyletnie doświadczenie w samotności, trwaniu w ciszy, karmieniu umysłu niepewnością i lękiem. Ale to mija moi drodzy. Wszystko, co się rodzi, co ma swój początek, musi umrzeć. Niech to będzie dla nas wszystkich lekcja życia.

Dziś rano tak pięknie śpiewały ptaki za oknem…. Później poleciały do sąsiadów, stamtąd słyszałam ten koncert ciszej, nieco spokojniej. Tak jest każdego ranka. Śpiewają dla mnie, a później dla sąsiada. Dzień w dzień. Nie zamieniłabym tego momentu na żaden inny. On mi pokazuje, że wszystko z naszym życiem jest w porządku. Nic nie zostało postawione na głowie. Liczy się tylko to, jak my to życie odbieramy.

bezpłatna konsultacja

30 – 40 min

bezpłatna konsultacja

analiza i raport twojego cv

Facebook Like Box

Cresta Social Messenger
sztuka słuchania e-book

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka Słuchania"

i doskonal swoje umiejętności słuchania w życiu zawodowym i prywatnym.

Przejdź teraz do skrzynki @ i potwierdź swój zaspis.

e-book czy [przywództwa można się nauczyć

Odbierz w prezencie e-book "Czy przywództwa można się nauczyć"

i zobacz, czy masz predyspozycje do bycia liderem.

Sprawdź swoją skrzynkę @ i potwierdź adres e-mail.

e-book sztuka uczenia się

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka uczenia się"

i sprawdź co możesz zrobić, aby uczyć się skuteczniej.

Aby pobrać e-booka, otwórz teraz skrzynkę @ i potwierdź swój zapis.

Podaj swoje imię i adres email, by jako pierwszy otrzymać najświeższe informacje o kursie "Rekrutuj wartości i kompetencje"

Zapisując się na tę listę wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera jrs-szkolenia. W każdej chwili możesz się z niego wypisać.

Przejdź teraz do skrzynki pocztowej i potwierdź swój adres email.

ZAPIS NA LISTĘ OSÓB ZAINTERESOWANYCH SZKOLENIEM "PIERWSZE 3 MIESIĄCE PRACY NA STANOWISKU MANAGERA"

Zdobądź pewność w roli lidera: inspiruj, motywuj, zarządzaj.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

Cele-Zadania-Mierniki.

Darmowy dostęp do webinaru szkoleniowego, który pomoże Ci w budowie celów dla podległego zespołu i ich skutecznej realizacji.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój udział w webinarze.

DIAGNOZA POTENCJAŁU

Zdobądź pewność w roli lidera. Poznaj swoje silne strony. Odkryj swój talent. I wykorzystaj potencjał, jakim dysponujesz.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

ANALIZA I RAPORT TWOJEGO CV

Skorzystaj z darmowej konsultacji już dziś.

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.

DARMOWA KONSULTACJA KARIERY

Budowanie kariery - Twoja gra o jutro

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.