KARMA WRACA

utworzone przez | 3 Komentarze

Karma wraca. Czasami te słowa padają z ust ludzi, po których zupełnie byś się tego nie spodziewał, a jednak… Gdy takiemu „uduchowionemu” człowiekowi, który na swoim koncie ma niejedno ciężkie przewinienie, staniesz na odcisk, to obrzuca cię wyzwiskami kończąc wzniośle: „karma wraca”. A co jeśli karma nie odnosi się jedynie do czynów? A co jeśli karma związana jest z naszymi myślami, emocjami i stanem energetyki organizmu? Co jeśli nasze jadowite myśli uruchamiają złą karmę, czyli bolesne wydarzenia w naszym życiu?

Przeważnie myśląc: „karma”, mamy przed oczami dobre lub złe uczynki. W naszej kulturze karma odnosi się do czynów. Na użytek europejski ograniczyliśmy nieco prawo karmy do uczynków i działań, podczas gdy w religiach wschodu karma odnosi się do czegoś innego: zła karma powstaje ze złych emocji i myśli:

  • nienawiści, zawiści, zazdrości;
  • poczucia winy i wyrzutów sumienia;
  • rozpaczy, depresji, narzekania, negowania;
  • skupiania się na negatywach zamiast na pozytywach;
  • krytykowania zamiast poszukania czegoś co można pochwalić;
  • skupiania się na tym, czego nie lubisz, zamiast na tym, co daje Ci radość;
  • lęku przetrwania – najpotężniejszy i najbardziej niszczący ludzki lęk;
  • poczucia niespełnienia życiowego, niezaspokojonej zachłanności i chciwości.
Rajski ptak ląduje tylko na dłoni, która nie chwyta.
~ przysłowie Zen

Chęć przerwania błędnego koła karmy wymaga pracy nad sobą. I z całą pewnością nie jest to łatwa praca, bo dotyczy zmiany własnych przekonań i pielęgnowanych, niszczących nawyków, to jednak jest to jedyny sposób na zmianę.

Weź odpowiedzialność

Zacznij więc od tego, aby pogodzić się z myślą, że wszystko, czego teraz doświadczasz, jest wynikiem Twojej przeszłości: myśli, jakie wypełniały Twój umysł; emocji, jakie w sobie nosiłeś; energii, jaką emanowałeś; reakcji, jakie budziłeś w innych. To wszystko, co działo się w Twoim umyśle w przeszłości, wpływa na stan obecny. Z kolei to, co dziś wypełnia Twój umysł, ukształtuje Twoją przyszłość. Zasada jest prosta: każda myśl, emocja wytwarza wiązkę energii, która wraca do Ciebie w podobnej formie. Jeśli zasiejesz wiatr, zbierzesz burzę. Wyjmiesz, co włożyłeś. Ale jeśli zasiejesz spokój, docenienie, wdzięczność, zbierzesz pozytywne rezultaty w formie dobrego życia. Dobra materialne i sukces wszelaki również jest konsekwencją dobrych myśli.

Doceniaj

Staraj się dostrzec cuda w małych, codziennych sytuacjach, bo one są wszędzie, tylko tak często ich nie widzimy. Nie przejmuj się chwilowymi trudnościami – w nich też tkwi jakaś nauka i korzyść, często niedostrzegalna. Daj ludziom błądzić, szarpać się z życiem, popełniać jeden błąd za drugim, upadać tysiąc razy, a potem tysiąc razy się podnosić. Niech robią te wszystkie głupie i destrukcyjne rzeczy. Ty nie musisz. Nie walcz z systemem i nie złość się na niego, on ma swoją rację bytu by ogarnąć tę planetę małp i słabo rozwinięte dusze. Ale wyjdź poza ten system, stań obok i stwórz sobie własny mini-system.

Zmieniaj się

Znam wielu ludzi, którzy toksyczne związki, w których żyją na co dzień, tłumaczą karmiczną naturą. Jednak poprzez tkwienie w tym stanie bezruchu i niemocy, tylko ten stan pogłębiają. Nieraz słyszę, jak syczą przez zęby pod adresem swojego oprawcy, jak pojawia im się grymas na twarzy, świadczący o otwartej wrogości i nienawiści. A karma wraca. Jeśli karmisz swoją duszę emocjami wypełnionymi pogardą, to nawet jeśli przerwiesz ten toksyczny związek, w dziesięć sekund popadniesz w kolejny, podobny, o tej samej niszczącej naturze.

 

Mniejsza o to, czy twoje myśli i emocje związane z daną sytuacją są uzasadnione, czy nie. Wszystko to nie ma znaczenia. Ważne, że stawiasz opór temu, co jest. Z obecnej chwili robisz sobie wroga.
~ Eckhart Tolle

Weź więc odpowiedzialność, doceniaj i zmieniaj się. Niech życie wokół Ciebie nabiera delikatnych, pastelowych barw. Nieś uśmiech i słońce, radość i miłość, a świat dzięki Tobie będzie lepszy.

Namaste.

 

 [1] Fot. Bigstock.com

bezpłatna konsultacja

30 – 40 min

bezpłatna konsultacja

analiza i raport twojego cv

Facebook Like Box

Cresta Social Messenger
sztuka słuchania e-book

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka Słuchania"

i doskonal swoje umiejętności słuchania w życiu zawodowym i prywatnym.

Przejdź teraz do skrzynki @ i potwierdź swój zaspis.

e-book czy [przywództwa można się nauczyć

Odbierz w prezencie e-book "Czy przywództwa można się nauczyć"

i zobacz, czy masz predyspozycje do bycia liderem.

Sprawdź swoją skrzynkę @ i potwierdź adres e-mail.

e-book sztuka uczenia się

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka uczenia się"

i sprawdź co możesz zrobić, aby uczyć się skuteczniej.

Aby pobrać e-booka, otwórz teraz skrzynkę @ i potwierdź swój zapis.

Podaj swoje imię i adres email, by jako pierwszy otrzymać najświeższe informacje o kursie "Rekrutuj wartości i kompetencje"

Zapisując się na tę listę wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera jrs-szkolenia. W każdej chwili możesz się z niego wypisać.

Przejdź teraz do skrzynki pocztowej i potwierdź swój adres email.

ZAPIS NA LISTĘ OSÓB ZAINTERESOWANYCH SZKOLENIEM "PIERWSZE 3 MIESIĄCE PRACY NA STANOWISKU MANAGERA"

Zdobądź pewność w roli lidera: inspiruj, motywuj, zarządzaj.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

Cele-Zadania-Mierniki.

Darmowy dostęp do webinaru szkoleniowego, który pomoże Ci w budowie celów dla podległego zespołu i ich skutecznej realizacji.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój udział w webinarze.

DIAGNOZA POTENCJAŁU

Zdobądź pewność w roli lidera. Poznaj swoje silne strony. Odkryj swój talent. I wykorzystaj potencjał, jakim dysponujesz.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

ANALIZA I RAPORT TWOJEGO CV

Skorzystaj z darmowej konsultacji już dziś.

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.

DARMOWA KONSULTACJA KARIERY

Budowanie kariery - Twoja gra o jutro

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.