DZIEŃ I NOC – CECHY WSPÓLNE

utworzone przez | 0 komentarzy

Od zawsze ciekawiły mnie dwie skrajności, znajdujące się po obu skalach wartości. Takie kontrasty, które mimo wszystko mają ze sobą wiele wspólnego. Gdy chcąc szukać inspiracji, sięgasz po książkowe klasyki poezji lub obmyślając strategię rozwoju e-commerce’u, organizujesz warsztat w średniowiecznym zamczysku. Wtedy można sięgnąć głębiej, wrócić do fundamentów pytania „po co?” i odkryć na nowo coś, co niby oczywiste było, a jednak skrzętnie ukryte. Takie powroty rodzą pomysły na miarę zmiany świata na lepsze, bo dają coś, czego nie można uzyskać w innych, bardziej bezpiecznych klimatach – dają perspektywę.

I tak wracam do podstaw w sytuacji, która zewsząd mnie otacza, gdzie kontakty z ludźmi zwolniły obroty, a jednak ich jakość i głębia wzrosła. Po prostu słońce wschodzi i zachodzi, a ja zdaję sobie sprawę, że bez niektórych radzę sobie doskonale, wciąż żyję i daję radę, a bez innych serce mi pęka, gdy tęsknota wżera się w mój układ nerwowy. Ten czas, czas kwarantanny i rozłamu, chcę przeznaczyć na powrót do tego, co we mnie uniwersalne i ponadczasowe. Chcę zadać sobie pytania po co jestem i czym jestem, czy moje życie ma być rewolucją czy ewolucją i jak wypełnić to życie treścią.

Dlatego codziennie wieczorem otwieram karty z myślami filozofów, poetów i szaleńców. W nich szukam algorytmu, który łączy to, co dziś szybkie, płytkie i nijakie z tym, co wolne, nieme i milczące. I jakie płyną dla mnie wnioski? Takie, że z pewnością „mieć” mojego życia nie jest jego celem. Nie powiem, żebym zupełnie wyzbyła się tego skądinąd kuszącego pożądania, jednak nie jest to sensem mojego życia. Chociaż niedawno nic na to jakby nie wskazywało.

To z kolei wpłynęło na moje pojęcie o pracy, bo okazało się, że po prostu nic nie muszę. Chociaż mam ambicje, możliwości i doświadczenie, to po prostu nie jest to celem mojego życia. Nauczyłam się wykorzystywać dany czas świadomie i zachwycam się czymś, co przez innych jest ignorowane. 

Mimo wszystko myślę, że ten moment w naszej dziejowej historii świata ma mnie nauczyć cieszenia się z tego, co mam w zasięgu ręki. Mam zobaczyć pracę, rozrywkę, seks nie jako odrębną dziedzinę, cel sam w sobie czy jako wszechświat równoległy, a jako narzędzie do osiągnięcia celu.

Podoba mi się takie proste życie.

bezpłatna konsultacja

30 – 40 min

bezpłatna konsultacja

analiza i raport twojego cv

Facebook Like Box

Cresta Social Messenger
sztuka słuchania e-book

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka Słuchania"

i doskonal swoje umiejętności słuchania w życiu zawodowym i prywatnym.

Przejdź teraz do skrzynki @ i potwierdź swój zaspis.

e-book czy [przywództwa można się nauczyć

Odbierz w prezencie e-book "Czy przywództwa można się nauczyć"

i zobacz, czy masz predyspozycje do bycia liderem.

Sprawdź swoją skrzynkę @ i potwierdź adres e-mail.

e-book sztuka uczenia się

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka uczenia się"

i sprawdź co możesz zrobić, aby uczyć się skuteczniej.

Aby pobrać e-booka, otwórz teraz skrzynkę @ i potwierdź swój zapis.

Podaj swoje imię i adres email, by jako pierwszy otrzymać najświeższe informacje o kursie "Rekrutuj wartości i kompetencje"

Zapisując się na tę listę wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera jrs-szkolenia. W każdej chwili możesz się z niego wypisać.

Przejdź teraz do skrzynki pocztowej i potwierdź swój adres email.

ZAPIS NA LISTĘ OSÓB ZAINTERESOWANYCH SZKOLENIEM "PIERWSZE 3 MIESIĄCE PRACY NA STANOWISKU MANAGERA"

Zdobądź pewność w roli lidera: inspiruj, motywuj, zarządzaj.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

Cele-Zadania-Mierniki.

Darmowy dostęp do webinaru szkoleniowego, który pomoże Ci w budowie celów dla podległego zespołu i ich skutecznej realizacji.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój udział w webinarze.

DIAGNOZA POTENCJAŁU

Zdobądź pewność w roli lidera. Poznaj swoje silne strony. Odkryj swój talent. I wykorzystaj potencjał, jakim dysponujesz.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

ANALIZA I RAPORT TWOJEGO CV

Skorzystaj z darmowej konsultacji już dziś.

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.

DARMOWA KONSULTACJA KARIERY

Budowanie kariery - Twoja gra o jutro

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.