BLISKOŚĆ INACZEJ

utworzone przez | 0 komentarzy

Możemy różnić się na tysiące, miliony sposobów, możemy inaczej pojmować świat, jednak Święta każdemu z nas kojarzą się z rodziną. Samotny w tym czasie odczuwa pustkę, a człowiek wśród rodziny cieszy się jej obecnością.

Ta świąteczna niedziela odbiega od czterdziestu czterech innych, jakie wcześniej przeżyłam. Moje dotychczasowe wyobrażenie na temat Świąt runęło, choć wcale nie postrzegam tego w kategoriach złe czy gorsze. Bardziej inne. Może niepełne, bo nie mogłam podzielić się jajkiem z Mamą, Karolem, siostrami, choć głosy ich wszystkich dziś słyszałam. Miałam też ich obraz przed sobą, bo dzięki technologii można zrobić wiele, jednak nie wszystko. Brakowało bliskości. Nacieszenia się sobą, porozmawiania o błahostkach. Brakowało pośpiechu, mycia naczyń, donoszenia kawy, mleczka i łyżeczki.

Zasiadłam dziś z książką w ręku na leżaku, który odkurzyłam po zimie i w słońcu, które wyjątkowo dziś łaskawie opalało. Patrzyłam, jak na moich oczach magnolia rozkwita i otwiera coraz to nowe fioletowe pąki. Białe kwiaty czereśni jeszcze nieśmiało zaczęły pokrywać samotne gałązki. Nie zaprezentowały się jeszcze w pełni, jeszcze nie dziś. Za kilka dni pokryją płątkami trawnik, zaznaczając teren wyłącznie czereśni.

Czekam na liście, bo w ślad za nimi rokrocznie przylatywały do nas sowy. W zeszłym roku okoliczne drzewa były ich pełne. Niewielkie rozmiarami sowy, wielkie duchem tajemniczości, zasiadywały ukryte w młodych listkach przyboiskowych brzóz i orzechów. Jedyne, co było doskonale widoczne, to ich oczy, wpatrzone w sam środek moich, jakby próbowały poznać intencje człowieka, który dziwnie im się przygląda. Czasami zaczynały tańczyć, przechylając głowę z lewej strony na prawą, tułów swój pozostawiając w kompeltnym bezruchu. Ten widok kompletnie mnie osłupia, łącząc z samym centrum wszechświata. Cieszę się, że nasze spojrzenia mogły się połączyć. Zapewne przyniosą samo dobro tak mnie, jak i sowom.

Czekam na nie z utęsknieniem i lekką obawą, czy nie znalazły czasem jakiegoś innego magicznego ogrodu, w którym będzie im przyjemniej. Z lekką zazdrością myślę o tych, którym to szczęście będzie pisane, lecz tylko wtedy, kiedy szczęściarze zechcą podnieść głowę w górę i pozwolić, by spojrzenia mogły się połączyć, a taniec mógł zostać odtańczony.

Ostatnio będąc w centrum Warszawy, stojąc na światłach przejścia dla pieszych zobaczyłam przelatującą nade mną sowę. Kto by pomyślał… Samo centrum, stolica, niemożliwe, aby zobaczyć tam tego tajemniczego gościa. A jednak. Sowa przeleciała nad moją głową zupełnie bezszelestnie jak duch, pozostawiając po sobie tylko krótkie wspomnienie. I gdyby nie powtórka tej pięknej sceny, być może nie rozpoznałabym jej zupełnie. Ale ona znów się pojawiła zasiadając na gałęzi nieopodal mnie.

Rzadko bywam w Warszawie, a mimo to będąc tam raz na długi czas, zobaczyłam ptaka, który jest moim symbolem domu i bezpieczeństwa. Ciekawe ilu Warszawiaków ma świadomość, że ich piękne miasto jest domem dla kogoś, kto kojarzy się wyłącznie z lasem i pustkowiem.

Czekam na nie w tutaj, w żernickim ogrodzie z utęsknieniem. Nadsłuchuję, czy nie przyleciały, bo wiem, że dadzą o sobie znać. Usłyszę je choćby w centrum Warszawy. Może to będzie dla mnie, dla Mamy, dla Karola i sióstr taki świąteczny prezent?

bezpłatna konsultacja

30 – 40 min

bezpłatna konsultacja

analiza i raport twojego cv

Facebook Like Box

Cresta Social Messenger
sztuka słuchania e-book

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka Słuchania"

i doskonal swoje umiejętności słuchania w życiu zawodowym i prywatnym.

Przejdź teraz do skrzynki @ i potwierdź swój zaspis.

e-book czy [przywództwa można się nauczyć

Odbierz w prezencie e-book "Czy przywództwa można się nauczyć"

i zobacz, czy masz predyspozycje do bycia liderem.

Sprawdź swoją skrzynkę @ i potwierdź adres e-mail.

e-book sztuka uczenia się

Odbierz w prezencie e-book "Sztuka uczenia się"

i sprawdź co możesz zrobić, aby uczyć się skuteczniej.

Aby pobrać e-booka, otwórz teraz skrzynkę @ i potwierdź swój zapis.

Podaj swoje imię i adres email, by jako pierwszy otrzymać najświeższe informacje o kursie "Rekrutuj wartości i kompetencje"

Zapisując się na tę listę wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera jrs-szkolenia. W każdej chwili możesz się z niego wypisać.

Przejdź teraz do skrzynki pocztowej i potwierdź swój adres email.

ZAPIS NA LISTĘ OSÓB ZAINTERESOWANYCH SZKOLENIEM "PIERWSZE 3 MIESIĄCE PRACY NA STANOWISKU MANAGERA"

Zdobądź pewność w roli lidera: inspiruj, motywuj, zarządzaj.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

Cele-Zadania-Mierniki.

Darmowy dostęp do webinaru szkoleniowego, który pomoże Ci w budowie celów dla podległego zespołu i ich skutecznej realizacji.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój udział w webinarze.

DIAGNOZA POTENCJAŁU

Zdobądź pewność w roli lidera. Poznaj swoje silne strony. Odkryj swój talent. I wykorzystaj potencjał, jakim dysponujesz.

Otwórz teraz skrzynkę mailową i potwierdź swój zapis.

ANALIZA I RAPORT TWOJEGO CV

Skorzystaj z darmowej konsultacji już dziś.

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.

DARMOWA KONSULTACJA KARIERY

Budowanie kariery - Twoja gra o jutro

Polityka Prywatności

Przejdź teraz do skrzynki e-mail i potwierdź zamówienie darmowej konsultacji.